Hyperloop

V Brně proběhla konference na téma HYPERLOOP, která nejenže představila vizionářský způsob dopravy, ale především otevřela seriózní diskuzi o její budoucnosti v Brně, Jihomoravském kraji i celém prostoru střední Evropy.

Tento systém předpokládá vytvoření podtlakového tunelu, ve kterém by se ve vysokých rychlostech pohybovaly kapsle s lidmi. Kapsle by poháněly lineární indukční motory. Rychlost je v tomto systému naprosto klíčová a blíží se rychlosti zvuku. Cesta z Prahy do Brna by se teoreticky zkrátila zhruba na 20 minut.

Dopravní systém budoucnosti na konferenci představil generální ředitel společnosti Hyperloop Transportation Technologies Dirk Ahlborn. Cílem akce bylo seznámit laickou i odbornou veřejnost s tuto revoluční technologií a společně diskutovat o potenciálu jejího využití nejen ve středoevropském prostoru. Důležitým bodem programu konference se stala prezentace možností spolupráce na vývoji této převratné technologie se zapojením místních komunit. Setkání se účastnili akademici, podnikatelé, dopravní experti, sociologové, architekti, ekonomové, geografové a politici.

V závěru konference podepsali brněnský primátor Petr Vokřál a generální ředitel společnosti Hyperloop Transportation Technologies Dirk Ahlborn dokument o hlubší spolupráci. Má za cíl zapojovat brněnské firmy, výzkumná centra a další subjekty do vytváření tohoto vizionářského způsobu přepravy.

 

ZPĚT