RUGGEDISED


RUGGEDISED
Projekt RUGGEDISED je součástí programu Horizon 2020 přijatý Evropskou unií. RUGGEDISED sdružuje 6 evropských měst: Rotterdam, Glasgow, Umeu, Gdaňsk, Parmu a Brno.  Po dobu pěti let budou tato města spolupracovat a sdílet zkušenosti při implementaci chytrých řešení v oblasti sociálních, ekonomických, environmentálních otázek, které vedou k celkovému zlepšení kvality života ve městě.

V tomto pětiletém období Brno vybere vhodnou brownfieldovou lokalitu a účelná řešení pro přeměnu daného místa na nízko-energetickou čtvrť s udržitelnou městskou dopravou. Přeměny vybrané městské části budou reagovat na potřeby občanů s ohledem na ekologii a udržitelnost daného místa. Cílem projektu je změnit města dle potřeb občanů díky využití moderních technologií a postupů. V průběhu projektu RUGGEDISED Brno vypracuje investiční plán aplikovaný ve vybrané lokalitě, který v roce 2022 začne spolu s dalšími partnery realizovat.

Projektu RUGGEDISED tvoří celkem 34 partnerů z 8 evropských zemí. Tři města (Glasgow, Rotterdam, Umea) budou demonstrovat využití technologií pro rozvoj městských čtvrtí (Lighthouse cities) a tři další města (Brno, Gdaňsk, Parma) se po dobu projektu budou učit a připravovat se na revitalizaci. S městem bude na projektu spolupracovat výzkumné centrum SIX na VUT v Brně.

Sledujte projekt na:

Twitter @Ruggedised
LinkedIn  @Ruggedised EU
Web 
Youtube
Novinky z ostatních měst

Buďte také smart! Staňte se součástí projektu.

 

Aktuality

 

 

ZPĚT